EasySwim-מערכת עזר לשחיינים עיורים בבריכות שחייה
בריכות שחייה רגילות ובוודאי שבריכות שחייה המיועדות לתחרויות מחולקות למסלולים וכל שחיין נידרש לשחות במסלול אישי משלו,
כדוגמת צילום הבריכה שלהלן,
השחיין העיוור כמובן שלא מסוגל לשמור עצמו במרכז המסלול ובוודאי שלא יכול לדעת מתי הוא מגיע לסוף הבריכה, לצורך כך פותחו עם השנים מספר שיטות ואביזרי עזר הפותרים חלקית את בעיות העיוור בבריכות השחייה.
ולעיתים כדי לאפשר לעיוורים לשחות תוך שמירתם במרכז מסלול השחייה מניחים במסלולי השחייה לעיוורים כבלים עם באמפרים מיוחדים כדוגמת הצילום מימין ואו בהמשך.
השחיין השוחה בבריכה לא רק שצריך לשחות במרכז המסלול שלו, כמובן בהגיעו לסוף הבריכה עליו לדעת זאת להתהפך ובזמן ולשחות בכיון השני, וחזור חלילה,
שחיינים עיוורים מסתייעים בעוזר (TAPPER) הנוגע בראשם בעזרת מקל מפלסטיק על מנת לסמן להם כי הם מתקרבים לשפת הבריכה ועליהם להסתובב.
ייעוד מערכת EasySwim למוגבלי ראייה בבריכת שחייה,
המערכת מיועדת לאפשר לשחיינים עיוורים להתמצא באופן עצמאי לחלוטין בבריכות שחייה, לנווט את שחייתם במים במסלול ישר, ללא היתקלויות בקירות, בגבולות הנתיב או בשחיינים אחרים.
המערכת מתאימה לכל אדם הסובל מעיוורון מלא או מוגבל ראייה חלקי, לאדם חירש או הסובל מחירשות חלקית, אדם הסובל מהפרעות קשב וריכוז או אדם הסובל מחוסר אוריינטציה מרחבית.


EasySwim, עזר למוגבלי ראייה בבריכת שחייה,
המערכת מודדת ומציגה נתונים גופניים עבור כל אדם הלובש את המערכת בזמן עיסוקו בשחייה או בתרגילי הידרותרפיה במים.                                               
הנתונים שהמערכת מציגה הם -  כמות הקלוריות שנשרפו בעת השחייה או הפעילות הגופנית במים ביחידות MET, מהירות השחיין בערך של מטרים לדקה, קצב פעימות הלב, זמנים, אינטרוולים (אימונים מחזוריים).

יישום זה עוזר לאנשים לנהל תכנית אימונים, דיאטה, חיטוב, ושיפור הבריאות. הנתונים יתקשרו עם מכשירי אייפון והאנדרואיד ויספר למשתמש על איכות האימון והפקת התוצאות הרצויות.                   

על-פי הנתונים המתעמל יוכל להפיק לקחים, ולייעל את האימון למקסימום ולהגיע לייעדו בצורה יעילה ומניבה.


EasySwim  מערכת נחייה, בקרה ושליטה מרחבית למוגבלי ראייה בבריכות שחייה. המערכת מאפשרת לשחיינים בעלי מוגבלות ראייה לנווט בקלות ובבטחה בבריכות השחייה.   
המערכת מורכבת ממרכז בקרה קבוע – מחשב המותקן באולם הבריכה, מצלמה המותקנת בתקרת הבריכה, ומאמצעי עזר אשר נישא על גופו של השחיין.        
בעת ההתקנה ימוקם מרכז הבקרה המרכזי אשר יפקח וינטר את פעילות השחייה בבריכה. כמו כן, תותקן עמדת השכרה אוטומטית אשר תופעל בפקודות קוליות ותאפשר תחילת שימוש מיידי במערכת.
המצלמה המותקנת בתקרת הבריכה תעביר תמונות חיות מהבריכה אל המחשב הראשי, השחיין מוגבל הראייה יקבל את אביזר העזר אשר ישמש לתקשורת בינו ובין המחשב הראשי ויקבל הנחייות ניווט ממנו.


תאור מבנה מערכת  EasySwim,
סימון יחודי של כל שחיין עיוור, לדוגמה, על ידי חגורה צבעונית אותה ילבש השחיין, או הצמדת מספר לגבו ולחזהו, או זוג רצועות צבעוניות בצורת X המולבשות על גב וחזה השחיין, או כל צורת סימון אחר ויזואלי הניתן להבחנה ויזואלית מעל פני הבריכה, ניתן גם לצייד את השחיין העיוור בכובע צבעוני התואם את החגורה או ה-X חגורות אותו לובש השחיין להבחנת כיון גופו של השחיין (הראש קדימה ומראה מידית את כיון התקדמותו של השחיין).
התקנת מצלמה או סט מצלמות מעל לבריכה המאפשרים מתוך ניתוח התמונות המתקבלות, קבלת תמונה מלאה של הבריכה, הבחנת סימוני מסלולי השחיה שבבריכה, והבחנת השחיינים הנמצאים בבריכה, ובאמצעות סימוני השחיינים (מספר, חגורה או סט חגורות) ניתן לזהות באופן פרטני בכל שחיין הנמצא בבריכה.
המצלמה/ות המותקנות מעל לבריכה מחוברות למחשב המסוגל, באמצעות תוכנה מתאימה, לזהות את כל הבריכה על כל היקפה, לזהות את סימון מסלולי השחיה בבריכה, ומאפשר לאתר ולזהות כל שחיין הנמצא בבריכה, ועל פי כיון תנועתו ואו על פי המצב היחסי של כובע השחיין לעומת גופו ניתן לדעת מידית את כיון תנועתו של כל שחיין.
מכיון שלמחשב יש את מלוא תמונת הבריכה על מסלולי השחיה הנמצאים בה מחד, ומאידך המחשב מזהה כל שחיין בניפרד ומזהה את כיון שחייתו ואת מצבו היחסי של השחיין כלפי מסלול השחייה בו הוא נמצא, כמו גם את מיקומו של השחיין יחסית בבריכה. מערכת המחשב יכולה, על ידי תקשורת "להודיע" לשחיין על כל סטיה שלו במסלול השחייה שלו או על התקרבותו של השחיין לקצה הבריכה.


EasySwim, מערכת עזר לשחיין העיוור,
מערכת ה- EasySwimמחזירה את השחיין העיוור, מוגבל הראייה, או מוגבל השמיעה לסיטואציה מרחבית מוכרת וידועה המאפשרת לשוחה להתמצא במרחב ללא עזרה חיצונית ובכך מאפשרת לעיוורים, מוגבלי ראיה, ומוגבלי שמיעה – עצמאות מוחלטת כשחיינים.

משקיע למערכת EasySwim, מערכת עזר לשחיין העיוור,
אנחנו במיזם EasySwim מחפשים משקיעים ושותפים עסקיים ואסטרטגיים, אם יש לכם עניין להצטרף להצלחה שלנו, אנא הואילו לפנות ונשמח לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה.
אנא פנו לדויד ברקן, טלפון: 052-4390888, 
מייל: barkan@visionary.co.il

" EasySwim מערכת הנחיית עיוורים בבריכות שחייה"